MATTERHORN

Při pohledu na Matterhorn je jasné, že na vrchol nevede žádná snadná cesta. Výstup je technicky náročnější, vyžaduje lezení skalních a mixových pasáží do obtížnosti III-IV. O vrcholovém dni nás čeká převýšení 1250m do výšky 4478 m n. m., takže je nutné být v dobré kondici a aklimatizovat se na výšku. Z toho důvodu nabízím Matterhorn jako čtyřdenní program. Během úvodních dvou dní se sehrajeme v pohybu na laně a strávíme dostatek času ve vyšší nadmořské výšce.

Den 1. Nástup na chatu pod aklimatizačním kopcem - variant je mnoho. Budeme se pohybovat v okolí Zermattu nebo Saas Fee. Podle tvých zkušeností vybereme ideální cíl
Den 2. Výstup na čtyřtisícový kopec. Tento den nám pomůže nastavit si očekávání jak přibližně obtížné lezení nás na Matterhornu čeká. Vysvětlíme si všechny techniky potřebné pro lezení nahoru i dolu, abychom potom neztráceli čas.
Den 3. Nástup na chatu Hörnli. Lanovkou se vyvezeme z Zermattu na Schwarzsee, odkud nás čeká dvouhodinový nástup na chatu.
Den 4. Výstup hřebenem Hörnli. Z chaty se obvykle vyráží ve 4:00 a čeká nás dlouhý den. Celý den se budeme pohybovat v exponovaném a velmi často lezeckém terénu. Horní třetina výstupu je téměř vždy v mačkách. Cesta k vrcholu trvá okolo pěti hodin a sestup je stejně dlouhý - vracíme se stejnou cestou až k lanovce na Schwarzsee.

ZVLÁDNU TO?

Nutná dobrá kondice, zkušenosti z hor jsou výhodou.

JAKÉ POTŘEBUJU VYBAVENÍ?

- kvalitní oblečení do zimních hor. Včetně nepromokavé vrstvy (membránové kalhoty a bunda) a izolační vrstvy (péřovka). Teplé rukavice
- pohorky typu D
- batoh cca. 30l
- kvalitní sluneční brýle, opalovací krém 50, čelovka
- mačky, cepín, sedák, přilba (mohu bezplatně půjčit)

SF_dollarsign_circle_fill@3x.png

CENA

1590 EUR

SF_calendar_badge_plus@3x.png

TERMÍN

Červenec - Srpen 2021

SF_alarm@3x.png

DÉLKA AKCE

4 dny

SF_map_fill@3x.png

KDE SE POTKÁME?

Zermatt, Švýcarsko

SF_checkmark_rectangle@3x.png

V CENĚ JE ZAHRNUTO

Služby horského vůdce
Jeho náklady na dopravu, ubytování a lanovky
Fotky z akce v digitální podobě

SF_clear_fill-1@3x.png

V CENĚ NENÍ

Doprava na místo
Ubytování, polopenze, lanovky
Pojištění
Zapůjčení chybějícího vybavení

GALERIE

PŘIHLÁŠKA NA AKCI

Díky za odeslání